Webinar o provođenju Eratostenovog eksperimenta

Autor: Lareta Žubrinić, 8. 9. 2015.

Hrvatska akademska i istrazivačka mreza - CARNet,  u sklopu Inspiring Science Education projekta (Inspirativnih dana u Hrvatskoj), organizira webinar pod nazivom "Eratostenov eksperiment uz ISE scenarije učenja: Suvremeno podučavanje mjerenja opsega Zemlje"

Eratostenovim eksperimentom mjeri se opseg Zemlje po meridijanu, kada sunčeve zrake padaju na ekvator pod pravim kutom, a za njega je potreban samo štap i sunčeva sjena.

Webinar će se održati 9. rujna od 13 do 14 sati, a sudionike će upoznati s procesom provodjenja Eratostenovog eksperimenta uz pomoć ISE scenarija učenja, i to za osnovnu i srednju skolu, kao i s jednostavnim e-alatima za njegovu realizaciju.

Prijave na webinar nisu potrebne, i sudjelovati mogu svi, bez obzira je li  njihova škola dio ISE projekta. Webinar će se održati putem Adobe Connect komunikacijskog i kolaboracijskog alata na adresi http://connect.carnet.hr/webinar/. Za ulazak u virtualnu sobu potrebno je odabrati opciju 'Gost' i upisati svoje ime.

Naime, zbog velikog interesa hrvatskih škola i pozitivnih povratnih informacija dobivenih od nastavnika koji su u svojim školama proveli ovu aktivnost u ožujku 2015. godine, takodjer u sklopu Inspiring Science Education projekta, Eratostenov eksperiment ponovit ce se 22. rujna,  a moći će ga provesti i škole diljem svijeta. Podsjećamo, u ožujku 2015. godine provelo ga je 507 škola
diljem svijeta, od čega čak 129 škola iz Hrvatske.

Među njima je i naša škola koja je postigla zapažen rezultat!

Više informacija o provođenju eksperimenta moći ćete saznati na webinaru, a za sve one koji neće biti u mogućnosti sudjelovati uživo, bit će dostupna snimka webinara, na adresi

ISE projekt financira se iz EU programa potpore politike za konkurentnost i inovacije u informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji (CIP ICT PSP), a cilj mu je popularizacija znanosti uz korištenje tehnologije.

S poštovanjem,
CARNetov ISE tim