Pod olimpijskim geslom: Brže, više, jače!

Autor: Jasminka Stošić, 11. 9. 2015.

Baš kao i svih prethodnih, i ove je godine u Područnoj školi u Miljevcima Hrvatski olimpijski dan obilježen u veselom natjecateljskom raspoloženju.

Upravo iz tog razloga učiteljice i svi učenici u četvrtak su u školu došli odjeveni u sportsku odjeću, uz obveznu bijelu majicu i tenisice i nakon što su učenici poučeni o značaju i važnosti olimpijskih igara i upućeni u njihova pravila, igre su mogle početi!

Podijeljeni u parove ili skupine učenici su se nadmetali u trčanju, skakanju u dalj i gađanju loptom u koš. Najuspješnijim natjecateljima ove su godine uručene i medalje.

"Zlato" i lovorov vjenčić osvojili su:

- Gabrijel Kolembus (3. r. )-  za trčanje

- David Terek (3. r. )- za skok u dalj

- Leon Dolovski (1. r.)-  za gađanje loptom u koš

Ostali učenici okitili su se "manje sjajnim" odličjima, ali svi su na kraju iskazali svoje zadovoljstvo zbog sudjelovanja u ovom zanimljivom školskom sportskom događaju.

Olimpijski krugovi ove su godine svojim brojem i veličinom "odgovarali" našim prvašićima jer i njih je ukupno 5! Stoga su im izvrsno poslužili kao foto- okvir za njihova zadovoljna i vesela lica, a njihove prve "olimpijske fotke" ukrasit će album naše škole i podsjećati nas na ovogodišnji olimpijski dan.

Jer želja nam je smisao i svrhu olimpijskih igara: ZAJEDNIŠTVO, SPORTSKI DUH, PRIJATELJSTVO i "ZDRAVO" SPORTSKO NADMETANJE svakako uvrstiti među ostale poželjne i trajne životne vrijednosti naših učenika.

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 1.r. (tekst), Marina Kordi, učiteljica 3.i4.r.(foto)