Brošura o našoj školi

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 1. 10. 2015.

Povodom Europskog dana jezika učenici dodatne nastave  izradili brošuru o školi

Europski dan jezika temelji se na inicijativi Vijeća Europe. Svake se godine obilježava 26. rujna. Prvi je put predstavljen 2001. godine tijekom Europske godine jezika.  Cilj je cijeniti i držati do svih jezika i kultura, ali i povećati broj osoba koje posjeduju prednosti višejezičnosti te motivirati ljude u Europi na doživotno učenje jezika. Obilježavanjem ovoga dana želi se: upozoriti građanstvo na važnost učenja jezika i poticati učenje većeg broja jezika radi razumijevanja različitih kultura, promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje. (izvor: wikipedija)

U našoj su školi povodom ovoga dana učenici 7. i 8. razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz hrvatskog, engleskog i njemačkog jezika izrađivali brošuru o školi u programu Microsoft Publisher (koji su ovom prilikom prvi puta koristili, a onda i upoznali te vrlo brzo svladali rad u njemu).

Najprije su na satu hrvatskoga jezika učenici s nastavnicom Božicom Filipović Veg proučili povijest škole te prikupili podatke koje su željeli uvrstiti u kratak tekst o našoj školi, njezinoj prošlosti, zemljopisnom smještaju te najvažnijim aktivnostima, a zatim su s nastavnicama stranih jezika, Tihanom Mađar i Draganom Dropulja taj tekst preveli na engleski i njemački jezik.

Brošuru su i estetski uredili, dodali fotografije te osnovne podatke o školi (adresu, brojeve telefona i web adresu) i isprintali nekoliko primjeraka koji krase panoe naše škole, a kako je to sve u konačnici izgledalo možete pogledati u privitku i na povenici: brošura).

Izvor: Anntonia Barbara Brzica, učenica 8.r., Novinarska družina Cvrčak
Priloženi dokumenti: