Ljubav djeci prije svega!

Autor: Kristina Pintarić, 8. 10. 2015.

U matičnoj školi djeca obilježila svoj tjedan

Učiteljice naše škole svaki tjedan započinju satom razrednika na kojemu se obrađuju prigodne teme. Sat razrednika ovoga tjedna obilježila je tema Dječja prava, koju su učiteljice odabrale u sklopu obilježavanja Dječjega tjedna. Iako znamo kako uz prava uvijek idu i obaveze, ovoga puta zadržali smo se samo na dječjim pravima jer ipak je ovo tjedan posvećen njima – našim učenicima.

Dječji tjedan se svake godine obilježava u prvom punom tjednu mjeseca listopada tako da je ove godine započeo 5. listopada te traje sve do 11. listopada. Učenicima je vrlo zanimljiva bila i činjenica kako se ove godine početak obilježavanja Dječjega tjedna podudara sa Svjetskim danom učitelja!

Učenici su tijekom Sata razrednog odjela s učiteljicama raspravljali o svojim pravima te su se literarno i likovno izražavali na ovu temu. Kao zaključak ovoga sata svaki razred je odabrao jedno dječje pravo koje smatra najvažnijim te bi htjeli da odrasli obrate više pažnje na to.

Tako je prvi razred zaključio kako djeca imaju pravo na igru, drugi razred je podsjetio kako sva djeca imaju pravo na zdravstvenu zaštitu, treći razred je naglasio kako svako dijete ima pravo na ljubav dok su četvrtaši istaknuli kako su sva djeca jednaka – bez obzira na spol, nacionalnost,vjeru ili boju kože.

Kažu kako slika govori više od riječi pa su tako naši učenici odlučili crtanjem na asfaltu prikazati ova prava djece. Svaki razred je nacrtao ono pravo koje smatra najbitnijim te na koje želi ukazati odraslima.

Kako bismo ovaj Dječji tjedan te sve ono što smo naučili i napravili tijekom raznih aktivnosti objedinili te zadržali u lijepom sjećanju, odlučili smo se na jednu zajedničku fotografiju. Fotografijom učenici poručuju kako je ljubav ono što dolazi prije svega!