Marijini obroci

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 10. 2015.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv siromaštva, učenici predmetne nastave sa svojim su učiteljima pogledali dokumentarni film o humanitarnoj organizaciji Mary's Meals

Budući da se 17. listopada obilježava Svjetski dan borbe protiv siromaštva, učenici predmetne nastave u petak su imali priliku gledati dirljiv dokumentarni film Child 31 Story about Mary's meal i  upoznati se s aktivnostima koje provodi humanitarna organizacija Marijini obroci.

Mi u Marijinim obrocima usredotočeni smo na jedan cilj – da svako dijete dobije hranjivi dnevni obrok na mjestu obrazovanja. Ti obroci koji mijenjaju živote privlače gladnu djecu u učionicu. Oni pune njihove prazne trbuhe tako da imaju energije, mogućnost da uče i priliku za bolju budućnost.  (preuzeto s www.marysmeals.hr)

Child 31 - Priča o Marijinim obrocima

(Kada je film Dijete 31 objavljen 2012. godine, ova organizacija osiguravala je svakodnevni obrok za 700.301 dijete na mjestu obrazovanja. Sada ta brojka obuhvaća više od 868.000 djece diljem svijeta u sklopu nastojanja da se djeca dovedu u učionice i da im se pomogne u ostarivanju njihovih snova. izvor: www.youtube.com)