Pozdravili smo jesen

Autor: Darko Samardžić, 18. 11. 2015.

Učenici razredne nastave su sa svojim učiteljicama obilježili početak jeseni. Prošetali su bukovačkim krajem u potrazi za posljednjim ostacima ljeta. Nisu ih našli, jer sve je bilo pod lišćem.

"Danas smo išli pozdraviti  jesen od škole gore na brdo. Bili smo blizu moje vikendice. Drago mi je što se vikendica svidjela mojim prijateljima. Igrali smo nogomet i vratili se u školu."

Alen Pipek 3.r

"Vidjeli smo kako lišće opada s grana i vidjeli  smo vinograde, vikendice i polja. Igrali smo nogomet protiv 4. razreda i pobijedili smo ih. To mi je bilo najbolje!"

Matej Bračun 3.razred

Učenici razredne nastave matične škole, od 1. do 4. razreda, u petak, 13. studenog, pod suncem obasjanim i lišćem prošaranim putem su krenuli u obilazak ulica, vinograda i brda naše lijepe Nove Bukovice.

Izvanučionička nastava održana je pod jesenjim bojama koje su ukrašavale svaki dio tla kojim smo prolazili.

Divljenje je svakako izazvala usporedba vazdazelenog i listopadnog drveća, te divne boje koje samo jesen ima.

Iako je divljenje prirodi uistinu bilo pravo zadovoljstvo učenici su se još više motivirali kada su zaigrali nogomet na igralištu u tzv. Meksiku, ili se zaljuljali na ljuljačkama još jednog bukovačkog igrališta.

Jesen je već naveliko došla u naše selo, zagrlila drveće, obojila staze, puhnula u naše voćnjake i svojim plaštem pokrila našu Novu Bukovicu.

Sretni i zaigrani prepustili smo se ugodnom danu u našem selu  koje je lijepo zbog jesenskih boja i smijeha djece koje je popunjavalo jesenju pjesmu šuštanja lišća.

Marija Peček