Patricija i Ivona predstavljale našu školu

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 22. 11. 2015.

Učenice 6.r. Patricija Križetić i Ivona Kojić uspješno predstavljale našu školu na literarnom natječaju

Matica hrvatska – ogranak Slatina u suradnji je s Osnovnom školom Josipa Kozarca Slatina organizirala još jedan natječaj za učeničke literarne radove pod nazivom „I dok je srca, bit će i Kroacije“ na kojem već nekoliko godina sudjeluju i učenici naše škole.

Učenici su mogli pisati na slobodnu temu, jer ovim se natječajem želi promovirati radove pisane na hrvatskom jeziku bez uporabe stranih riječi.

Na natječaju su sudjelovale naše učenice 6. razreda, Ivona Kojić i Patricija Križetić. U ponedjeljak, 16. studenoga ove godine, obje su učenice zajedno s mentoricom i učiteljicom hrvatskoga jezika Božicom Filipović Veg te ravnateljicom škole Laretom Žubrinić nazočile završnoj svečanosti povodom završetka Mjeseca hrvatske knjige u knjižnici škole Josipa Kozarca.

Zamjenica predsjednice Matice hrvatske – ogranak Slatina, ujedno i ravnateljica škole domaćina,  Ksenija Vujanović Juras pozdravila je sve nazočne te nagradila knjigama najbolje radove, a iz naše škole najboljim je radom proglašena pjesma Patricije Križetić pod nazivom „Biti učitelj“.

No, prigodne su poklone dobili i ostali koji su sudjelovali na natječaju, kao i njihovi mentori. Svečanost su kratkim glazbenim nastupima obogatile i učenice slatinske Glazbene škole. Na natječaju su sudjelovali učenici iz sljedećih osnovnih škola: OŠ Mikleuš, OŠ A. G. Matoša Čačinci, OŠ I. G. Kovačića Zdenci, OŠ D. Trstenjaka Čađavica, OŠ J. Kozarca Slatina, OŠ E. Kumičića Slatina te OŠ V. Nazora Nova Bukovica.

Čestitamo našim učenicama Patriciji i Ivoni na postignutom uspjehu i dostojnom predstavljanju naše škole!

Fotografije pogledajte i u Fotogledu!

Izvor: Božica Filipović Veg (tekst), Lareta Žubrinić (foto)

« Svibanj 2017 »