Pjesmom slavimo dan zaštitnice glazbe

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 24. 11. 2015.

Dan sv. Cecilije, zaštitnice glazbe

Cecilija je ime rimske djevice, svetice i mučenice iz 3. stoljeća. Blagdan svete Cecilije slavi se 22. studenog. Zaštitnica je glazbe, pjesnika i pjevača.

Kao i svake godine, učenici Osnovne škole Vladimira Nazora obilježavaju taj dan pjesmom nastupajući za mještane općine. Ove godine program smo održali  u župnoj crkvi u Novoj Bukovici.

Učenici od 1. do 4. razreda naše škole u nedjelju su, povodom ovoga blagdana, izveli recitacije o Cecilijinom životu, a pjesmom „Mi želimo uzdići Isusa“ započela je nedjeljna sveta misa pod vodstvom župnika Marija Matijevića. Za uvježbavanje učenika zaslužni su učiteljica trećeg razreda Marija Peček te vjeroučitelj Đora Đorđević.

Izvor: Monika Kojić, 8. r., Novinarska družina (tekst i foto), Martina Knapić i Ivona Pipek, 5.r. (foto)