Svätý Mikuláš v Bratislave (Sveti Nikola u Bratislavi)

Autor: Kanđera Maja, 13. 12. 2015.

U razdoblju od 4.12. do 7.12. naši učenici Elena Koleno i Mate Dorčak posjetili su glavni grad Republike Slovačke Bratislavu u sklopu nastave slovačkog jezika. Ondje su se družili s učenicima iz Srbije, Mađarske, Ukrajine, Rumunjske, Poljske i Hrvatske, sudjelovali na kreativnim radionicama i predstavama, a za svoj  trud tijekom ove godine bili su i nagrađeni prigodnim i korisnim poklonima.

O ovom putovanju nam je pisala Elena:)

Dana  4. 12. 2015. godine u 10:30 iz Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica krenuli smo moj prijatelj Mate i ja na put u Slovačku (Bratislavu).

Putovali smo malo duže od 5 sati. Kada smo došli u hotel, raspremili smo se i malo kasnije krenuli smo u kino gdje smo gledali film po imenu Perinbaba.

Nakon toga smo svi otišli u svoje sobe.

Drugi dan smo išli u Bratislavu i posjetili smo knjižnicu i ondje smo igrali razne igre. Poslije smo išli u društveni dom gdje smo gledali folkloraše, nakon toga smo i mi zaplesali sa svojim parom.

Budući da su svi bili dobri,  ove godine Sveti Nikola je svima razdijelio darove pa čak i našim najboljim učiteljima jer da nije njih mi ne bismo ni mi došli u Bratislavu.

Onda smo se vratili u hotel i krenuli na ručak. Zadnji dan je bio najbolji, čarobirali smo s mađioničarom, poslije smo išli u kazalište i pogledali predivnu predstavu i tamo dobili poklone.

Nakon toga smo dobili hranu za put i krenuli u trgovinu ''Tesco''. Svi su kupili što su htjeli, a poslije kupnje krenuli smo do kombija i svi smo sretno i veselo došli kući.

Stekli smo nova prijateljstva! Učiteljice,  radujemo se sljedećem odlasku u Slovačku, hvala vam za ove lijepe dane što ste nam pružili.

Izvor: Elena Koleno, učenica 6. razreda

« Lipanj 2017 »