Primjeri radnih verzija kurikularnih dokumenata

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 1. 2016.

Na mrežnim stranicama kurikularne reforme objavljene su  i radne verzije šest kurikularnih dokumenata iz  Jezično-komunikacijskog područja,  međupredmetne teme Učiti kako učiti i  međupredmetne teme Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije, kurikulum za Povijest,  za Biologiju i za Informatiku.

Možete ih pronaći na poveznicama i u nastavku vijesti.

Radne verzije šest kurikularnih dokumenata:

prijedloga Jezično-komunikacijskog područja kurikuluma,

prijedloga kurikuluma međupredmetne teme Učiti kako učiti i

prijedloga kurikuluma međupredmetne teme Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije,

prijedloga predmetnog kurikuluma za Povijest,

prijedloga predmetnog kurikuluma za Biologiju i

prijedloga predmetnog kurikuluma za Informatiku.

Prijedlozi ovih kurikularnih dokumenata predstavljaju radne verzije u koje još nisu u cjelosti ugrađene primjedbe konzultanata, budući da konzultacijski proces, u skladu s planom Cjelovite kurikularne reforme, završava 31. siječnja 2016. Nakon završetka konzultacijskog procesa, svim dokumentima predstoji konačna redaktura, lektura i grafičko uređivanje, nakon čega će prijedlozi kurikularnih dokumenata biti upućeni u stručnu raspravu.

Objavljivanjem radnih verzija ovih kurikularnih dokumenata želimo omogućiti stručnoj javnosti, medijima i svim zainteresiranim građanima uvid i u ovu etapu u procesu izrade kurikularnih dokumenata.

Podsjećamo da će konačni prijedlozi svih kurikularnih dokumenata biti objavljeni do kraja veljače 2016.

Izvor: http://www.kurikulum.hr/