Dan sjećanja na holokaust

Autor: Darko Samardžić, 29. 1. 2016.

27. siječnja smo obilježili Dan sjećanja na holokaust.
"Na taj dan 1945. Crvena armija oslobodila je 7.500 zatvorenika koje su za sobom ostavili nacisti u koncentracijskom logoru Auschwitz u Oświęcimu u Poljskoj. Tog se datuma ovaj Dan sjećanja obilježava i u Republici Hrvatskoj."

Dan sjećanja smo obilježili u školi zajedničkim trudom učitelja i učenika. Na panoima škole su osvanuli plakati kako bismo osvijestili učenike o grozotama koje su se počinjavale i koje se nikada ne bi smjele ponoviti.

Učenici su u srijedu pogledali hrvatski biografski dramski film Lea i Darija (2011.), film o dvije prijateljice, glumice i plesačice, koje su se našle u vihoru 2. svjetskog rata.