100. školski dan- drugačiji i zabavan!

Autor: Jasminka Stošić, 13. 2. 2016.

U petak, 12. veljače 2016.  srca malih Miljevčana zbog 100. dana u školi (dijelom i zbog predstojećeg Valentinova!) udarala su „100 na sat“! U ovom zanimljivom e- Twinning projektu, kojega na nacionalnoj razini organizira Udruga hrvatskih učitelja razredne nastave „Zvono“, učenici i učiteljice PŠ Miljevci s velikim veseljem sudjeluju već drugu godinu zaredom.

Prošlogodišnje aktivnosti „100. dana škole“, zbog njihova zabavnog karaktera, ove godine su nam bile dobar putokaz za smišljanje novih, još zabavnijih sadržaja. Svi pomno isplanirani sadržaji odreda su imali zadaću kroz različite igrolike i zabavne radionice, educirati učenike o različitim programskim temama, nudeći im (uz mnoštvo korisnih informacija i novih znanja) i obilje veselja i uzbudljivih doživljaja.

Naše ovogodišnje „STOtastične“ aktivnosti realizirane su upravo ovim redoslijedom:

* „STO slogova na vrhu jelenjih rogova“- ponavljanje i utvrđivanje sadržaja o glasovima i slogovima u riječi  (*HJ/ voditelj: Jasminka Stošić, učiteljica RN)

* „STOmatematika“ - 100 zabavnih matematičkih zadataka (od kojih učenike nije zabolio stomak)  (* MAT / voditelj: Marina Kordi, učiteljica RN)

* „Hundred hearts for one hundred days“ ili „LOVE is the key!“- 100 riječi na engleskom jeziku poslužilo je za izradbu zastora (za ulazna vrata škole) sastavljenog od 100 raznobojnih papirnatih srca* (EJ/ voditelj: Nadin Cuca, učiteljica EJ)

* „STOmorje“- izradba razlikovnog rječnika sa 100 naziva na slovačkom i hrvatskom jeziku za 100 neobičnih bića iz podmorja  (* SL. J./ voditelj: Maja Kanđera, učiteljica SL. J.)

Ove smo sadržaje odradili uz puni angažman svih sudionika (učenika, učiteljica, asistentice Ivane) i nitko se pri tomu nije žalio na umor ili dosadu. Pred sam završetak našeg integriranog dana „za 100“, pridružile su nam se i mame koje su , kao i uvijek, dale i svoj doprinos pa smo na kraju odradili i „najslađu završnu“ projektnu aktivnost:

* „STO slatkih zalogaja“- nakon što su učenici izračunali u koliko je zalogaja bilo potrebno pojesti svaku pojedinačnu krišku torte da bi ih ukupno bilo 100 (7- 8 zalogaja po sudioniku), svi su bez dvoumljenja pristupili ovom najugodnijem zadatku.

Kao uspomenu na ovogodišnji „100. dan škole“ učenici su svojim kućama ponijeli pohvalnicu za aktivno sudjelovanje u realizaciji e- Twinning projekta, još jednog u nizu u koje smo se do sada uključivali te raznobojne balone označene brojem 100, kako bi ih podsjećali na činjenicu da je veći dio dio školske godine već „iza nas“.

Uopće ne dovodeći u pitanje njihov pozitivan odnos prema školi i školskim obvezama, učiteljice su svim miljevačkim učenicima na kraju uspješno ostvarenog 100. dana poželjele uspješne i ostale dane u ovoj školskoj godini. Preostalo ih je još „samo 75“!

No, budu li zanimljivi kao ovaj naš „100. dan u školi“, dočekati kraj školske godine neće nam biti nikakav problem!

A pregršt fotografija (stotinjak?!) možete pogledati u kutku Fotogled...