Međunarodni dan muzeja

Autor: Lareta Žubrinić, 19. 5. 2016.

I ove godine učenici razredne nastave matične škole  iskoristili su prigodu da bi posjetili Zavičajni muzej Nove Bukovice. Bili su vrlo iznenađeni viđenim.

Naime, povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obilježava u cijelom svijetu 18. svibnja, stara postava muzeja dobila je novo ruho. Vrijedne žene Udruge "Bukovica u srcu“, za ovu prigodu, obogatili su prostor novim sadržajima.

Na samom ulazu dočekala nas je maketa naše bukovačke crkve koju je izradio naš sumještanin Josip Bokorni. Vjerna replika crkve dar je našem Zavičajnom muzeju.

Prostorija sa starim zanatima premještena je u novi, još primjereniji prostor i obogaćena do sad neviđenim sadržajima.

Na  veliko iznenađenje učenika i njihovih učiteljica, jedna prostorija opremljena je kao vjerna replika učionice s početka 20. stoljeća. Smjestili smo se u školske klupe i na trenutak vratili u prošlost.

Redovito posjećujemo naš muzej jer tamo nas čeka uvijek nešto novo i zanimljivo.

Unaprijed se radujemo svakom novom susretu, a svima koji se brinu o našem prekrasnom zavičjanom muzeju od srca zahvaljujemo.

Lidija Medved, učiteljica 2. razreda

« Srpanj 2017 »