Tate i mame u obiteljskom višeboju

Autor: Lareta Žubrinić, 20. 5. 2016.

Dan obitelji obilježen zanimljivim igrama u obiteljskom višeboju

Kada: Dan obitelji,  18. svibnja, srijeda,

Vrijeme:  sunčano i toplo

Biometeorološko stanje: povoljno za zdravlje, nema tegoba, prevladava osjećaj veselja i ugode laugh

Sudionici: tate i mame, njihova djeca/učenici,  učiteljice razredne nastave a pod organizacijskom palicom vjeroučitelja Đore Đorđevića

Učiteljice su imale posljednje roditeljske sastanke predviđene za ovu školsku godinu a nakon istih, mnogobrojni roditelji na igralištu škole odmjerili su svoje fizičke vještine i spretnosti.

Višeboj je , naravno, organiziran u više kategorija- natjecanja. Mame su nosile ping-pong lopticu na žlici, nosile svoje mališane, tražili viseće jabuke i tražili rješenje na zagonetna pitanja glede kuhanja,  dok su tate vješto pokazivali svoja sportska  umijeća u košarci, nogometu, kao i vožnji „tačkama“.

Najzanimljiviji dio višeboja zbio se u drugom dijelu kada su u mame odmjerili snage protiv tata u igri graničara. Jake snage su bili doista neumoljivi i „pomeli“ nježniju i ljepšu polovicu.

Slijedio je dugo očekivani susret u nogometu, učenici predvođeni vjeroučiteljem na golu protiv tata. Bilo je tu briljantnih poteza očeva, no i učenici su imali itekako što pokazati starijima. Znali su često progurati loptu između nogu, a nekoliko puta su i sami prošli kroz tunel. Utakmica je završila s miroljubivih 4:4.

Mame su također odigrali susret protiv svojih djevojčica u igru graničara. Mame su bile spretnije i pobijedile, iako su djevojčice pružile više no očekivani otpor!

Svima nam je bilo lijepo družiti se, a do nagodinu ostaje da svakodnevno obiteljski treniramo i vježbamo!

Više fotki pogledajte u kutku Fotogled

Izvor: Đora Đorđević, vjeroučitelj (tekst), Marija peček, učiteljica 3.r. (foto)