Dan škole - Dan otvorenih vrata, Vitezovi Ružice grada

Autor: Lareta Žubrinić, 5. 6. 2016.

Dan škole nastavili smo u ponedjeljak na rođendan Vladimira Nazora - 30. svibnja. Ove godine projektom s trima školama (iz Komletinaca, Čepina, Trenkova)  obilježili smo 140 godina od njegova rođenja.

U prijepodnevnim satima škola je otovorila vrata svim posjetiteljima.  Učenici i njihovi učitelji, kao i ostali gosti,  razgledali su izložbe starih fotografija, likovnih, literalnih i ostalih radova učenika. U knjižnici su imali prilike pogledati stare imenike i spomenice škole, kao i pisati perom. Također, svi su se učenici i gosti škole upoznali s brojnim eTwinning projektima koji su se odradili ove godine.

Sportski susreti odvijali su se na vanjskim igralištima, a posebno veselje učenicima priredili su vitezovi i dame Ružice grada iz Orahovice.

O Redu vitezova Ružice grada govorio je Vlado Grgić - Crni, njihov osnivač i voditelj. Nakon kratkog vraćanja u Srednji vijek i upoznavanja s načinom života, ophođenjem prema damama, oružjem i opremom vitezova, uslijedili su zanimljivi prikazi raznih načina borbe.

Potom su uslijedila pitanja učenika i odgovori vitezova, a na kraju i jedno zajedničko fotografiranje za uspomenu na ovaj predivan  događaj.

Posjet vitezova ujedno je bio i završna aktivnost u međunarodnom projektu Let's Revive egends - Let's Explore Europe čiji je nositelj upravo naša škola.

« Travanj 2017 »