Portal o medijskoj pismenosti

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 6. 2016.

namijenjen je  informiranju i edukaciji roditelja, dječjih skrbnika i učitelja o medijskoj pismenosti

Agencija za elektroničke medije i UNICEF, u suradnji s partnerima, među kojima je i Hrvatski filmski savez, predstavili su novi internetski portal medijskapismenost.hr namijenjen informiranju i edukaciji roditelja, dječjih skrbnika i učitelja o medijskoj pismenosti.

To je nastavak nacionalne kampanje Birajmo što gledamo koju su UNICEF i Agencija za elektroničke medije pokrenuli u listopadu prošle godine.

Cilj portala je stoga osnažiti roditelje da aktivno traže znanja i informacije o medijima i načinima na koji oni mogu utjecati na razvoj djece. Također, namjera je portala uključiti roditelje u stvaranje njegovog sadržaja kako bi ponuđene teme u što većoj mjeri odgovarale na potrebe roditelja i djece.

Portal pruža informacije o utjecaju različitih vrsta medija na djecu, obrađuje teme kao što su sigurnost na internetu, nasilje u medijima, stereotipi, utjecaj medija na dječji razvoj te nudi niz savjeta roditeljima kako postupiti u konkretnim situacijama iz stvarnog života.

Više informacija pročitajte na stranicama portala Culturenet.

« Srpanj 2017 »