25 godina časopisa "Prameň"

Autor: Kanđera Maja, 27. 9. 2016.

Časopis slovačke manjine u Hrvatskoj "Prameň" slavi 25 godina postojanja.

Povodom obilježavanja 25 godina časopisa slovačke manjine u Hrvatskoj, redakcija Prameňa poslala je dar našim učenicima. Sakupili su sve tekstove, slike i članke u kojima se spominjala naša škola.

Pri tome su zamolili naše učenike izborne nastave slovačkoga jezika i kulture da naprave jedan plakat o sebi za redakciju Prameňa.

Moramo priznati da smo se jako zabavili čitajući naše članke i vijesti o nama, te se prisjetili lijepih trenutaka na projektima, aktivnostima i izletima.

Tako našu PŠ Miljevci krasi jedan edukativan i zanimljiv dvojezični plakat putem kojeg svi koji dođu u našu školu mogu saznati čime smo se bavili, ali mogu saznati i nešto više o časopisu slovačke manjine u Hrvatskoj „Prameň“.

Veselimo se daljnjoj suradnji s redakcijom i želimo im sve najbolje za rođendan! :)