Dan kruha je i moj dan!

Autor: Đora Đorđević, 6. 10. 2016.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada.

Učenici razredne nastave matične škole sa svojim su učiteljicama, učiteljicom Tihanom i vjeroučiteljem Đorom  u srijedu  5. listopada u školskoj kuhinji  održali kratku svečanost pod nazivom „JA SAM KRUH OBIČAN“.

Vrijedne mame i bake su od ranih jutarnjih sati pripremale razne pekarske proizvode: kolače, mafine, kifle, kruh, peciva.

Miris svih tih proizvoda širio se cijelom školom i učenici su jedva čekali kad će ta „kuhinja“.

Učenica drugog razreda  Hana Kribl  i učenik Marin Marušić održali  su kratku recitaciju o kruhu,  dok su učenici trećega razreda nastupili s pjesmicom  POŠTUJEMO KRUH, a Kristijan Škrnički svoju je  recitaciju naslovio  PRIJATELJSTVO JE KRUH.

Učenici četvrtog razreda Matija Kribl, Matej Bračun, Patrick Brekalo, Robert Gorički i Tin Bubanović predstavili su se sa pjesmom „JA SAM KRUH OBIČAN“.

Nakon kratkog programa svi su učenici mogli kušati i uživati u  svim mirisnim i ukusnim  proizvodima, a posebno su uživali u  slasticama! Kuharica Ivana Turkalj im je uz to  pripremila mlijeko s kakaom.

Svi su jeli i veselili se zajedničkom druženju.

Prijateljstvo je kruh

Prijateljstvo je kruh.

No što to zapravo znači?

Kruh je crn ili bijel.

Prijateljstvo je crno,

Prijateljstvo je bijelo.

Kad si pravedan prema svome prijatelju, tada si ti bijeli kruh!

Kada si sebičan prema svome prijatelju, tada si ti crni kruh.

JA SAM KRUH OBIČAN

Ja sam kruh običan,

Ljudima sam odličan!

Djeca me jesti vole,

Za mene se Bogu mole!

Raženi,

Crni,

Bijeli,

Bukovački,

Usred svake pekarnice

Ljudima mamim osmijeh na lice.

Dan kruha je i moj dan,

Zato sam radostan.

Izvor: Đora Đorđević, vjeroučitelj (tekst), Dragana Matić , učiteljica 1.r. (foto)