Vjeverice i čarobna kutija

Autor: Dragana Matić, 3. 11. 2016.

Prvašići recikliraju! Pogledajte što, kako, zašto!

Za vjeverice su nam bile potrebne vrijedne ručice koje su bojale i izrezivale oblik ove malene šumske životinje koje smo potom pričvrstili na role wc-papira, a  ljepilom smo zalijepili noge.

Vjeverice smo zatim stavili na ormar i sada krase naš prvi  razred!

Učenici 1. razreda osmislili su i izradili čarobnu kutiju. Za nju im  je bila potrebna kartonska kutija, škare, ljepilo i kolaž.

Čarobna kutija nam služi da sve naše misli i  želje zapišemo na papir i ubacimo u nju  i na taj način uz vježbe pisanja,  ponavljamo i pravila ponašanja u školi.

Pred kraj sata čitamo sve što smo ubacili taj dan u kutiju i razgovaramo o tome, pohvaljujemo i govorimo kako se lijepo treba ponašati i kako moramo biti dobri jedni prema drugima!