Posljedice ovisnosti - video učenika 8. razreda

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 20. 11. 2016.

Predblagdansko doba nije rezervirano samo za kupnju, reklamne promidžbe i kićenje doma, već i za odricanja, i to od nečega što nam je možda najteže: vrijeme je za borbu protiv ovisnosti!

Čovjek je u 21. stoljeću ovisan o brojnim stvarima: o alkoholu, drogi, cigaretama, kavi, čokoladi, internetu ili igricama, televiziji, klađenju, hrani, kupovini…

Naši su osmaši željeli prikazati koje su posljedice ovisnosti o cigaretama i alkoholu, kao vjerojatno najčešćim ovisnostima.

Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije, ovisnost je „duševno, a ponekad i tjelesno stanje koje nastaje međudjelovanjem živog organizma i sredstva ovisnosti“. Dakle, ovisnosti djeluju na naše zdravlje, ali i na međuljudske odnose, uslijed čega najčešće stradaju članovi obitelji i bliski prijatelji.

Kako ovisnosti mogu utjecati na čovjeka i izazvati niz poteškoća i problema te narušiti odnose u obitelji, pogledajte u videu koji su snimili učenici 8. razreda : Marta Juršik, Gabriel Fuljek, Domagoj Poje i Leonardo Kovačić.

Film su izradili kao mjesečni projekt iz Hrvatskoga jezika, pod nazivom „Posljedice ovisnosti“, a scenarij, snimanje te montiranje izveli su sami učenici. Bravo!

« Svibanj 2017 »