"Sigurnije na internetu"

Autor: Lareta Žubrinić, 1. 12. 2016.

Nacionalni CERT objavio brošuru "Sigurnije na Internetu" u kojoj se nalazi i vodič za roditelje

U svrhu podizanja svijesti o računalnoj sigurnosti CARNetov Nacionalni CERT objavio je novu verziju brošure „Sigurnije na Internetu“ namijenjenu svim korisnicima računala, koja na jednostavan i razumljiv način opisuje koje sve opasnosti vrebaju u virtualnom svijetu, kako prepoznati Internet prijevare, zaštititi računalo i sačuvati privatne podatke od krađe ili gubitka.

Osim toga, brošura sadrži i vodič za roditelje u kojemu će naći savjete kako zaštititi djecu od nepoćudnih sadržaja i naučiti ih odgovornom i pametnom korištenju Interneta.

Novu verziju brošure možete preuzeti na stranicama Nacionalnog CERT-a.