Uz Dan sigurnijeg interneta: Upoznajte opasnosti socijalnog inženjeringa (webinar)

Autor: Vladimir Bićanić, 9. 2. 2017.

"Socijalni inženjering je manipulacija ljudima (prijevara) u svrhu otkrivanja njihovih povjerljivih informacija ili dobivanja pristupa nekim drugim resursima do kojih manipulator inače ne bi mogao doći." (izvor www.cert.hr)

Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, CARNetov Odjel za Nacionalni CERT je u utorak 7. veljače 2017. s početkom u 13 sati, održao webinar pod nazivom Socijalni inženjering - čovjek kao najveća ranjivost sustava.

Webinar je namijenjen svima koji su zainteresirani za proširivanje svojeg znanja o socijalnom inženjeringu u okviru osvještavanja važnosti sigurnosti na internetu .

Između ostalog, u webinaru se govorilo o vještini socijalnog inženjeringa i uz pomoću primjera iz svakodnevnog života s naglaskom na prepoznavanje opasnosti koje donosi socijalni inženjering.  Sudionici webinara mogu saznati na koji način umanjiti mogućnost da budu žrtve socijalnog inženjeringa.

Webinar se održao putem Adobe Connect komunikacijskog i kolaboracijskog alata.

Izvor: meduza.carnet.hr, carnet.hr