Zdravlje treba čuvati, o zdravlju se treba educirati

Autor: Lidija Medved, 13. 2. 2017.

U četvrtak 9.veljače 2017. na satu razrednog odjela, učenici trećega razreda ugostili su studenticu Doru Milošević, polaznicu Edukcijsko-rehabilitacijskog fakulteta  u Zagrebu i, inače, bivšu učenicu naše škole.

Dora je u sklopu aktivnosti na svom diplomskom radu s trećašima provela upitnik i kreativnu radionicu o prevenciji šećerne bolesti kod djece, kako se s njome nositi/živjeti te kako pomoći oboljelima.

Tijekom radionice Dora je prezentirala svoju autorsku priču „Medo Rino - sladak kao med“ koja govori o medvjediću oboljelom od šećerne bolesti tipa 1 te su o njoj učili putem dramske igre i interaktivnog plakata.

Učenici su aktivno sudjelovali na satu jer su već bili upoznati s pojmovima kao što su: inzulin ,glukoza i hipoglikemija koje su s učiteljicom  spomenuli na satu hrvatskog jezika kroz obradu priče Nade Mihaljević „Kazalište“.

Najljepše u svemu bilo je to što su učenici spoznali i zaključili da iako smo svi različiti svi imamo iste potrebe i želje.

Kažemo da zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu: DA OZDRAVI!

Stoga, povodom Svjetskog dana bolesnika, koji je bio 11.veljače, sve bolesne od srca pozdravljamo i želimo im što brže i uspješnije ozdravljenje! Dori zahvaljujemo što nas je posjetila i naučila nas više o šećernoj bolesti.

A svi ostali, čuvajte svoje zdravlje, uživajte u životu jer on je samo jedan!

Učenici trećeg razreda i njihova učiteljica Lidija

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 3. r. (tekst), Marija Peček, učiteljica 4.r. (foto)