Održano međužupanijsko stručno vijeće voditelja i suradnika Podružnica HUUZ-a

Autor: Kanđera Maja, 19. 3. 2017.

U subotu, 18. ožujka u Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata u Đakovu, održano je međužupanijsko stručno vijeće voditelja i suradnika Podružnica HUUZ-a Osječko-baranjske, Požeško-slavonske, Vukovarsko-srijemske, Virovitičko-podravske i Brodsko-posavske županije.

Prisutne je u ime škole i ravnatelja pozdravila profesorica Sanja Malević, te nas upoznala s radom i uspjesima njihove učeničke zadruge Strossmayer.

Nakon toga psihologinja Josipa Hardi podsjetila je prisutne na    važnost razvijanja samopouzdanja kod učenika i na koje su načine  povezani samopouzdanje i kreativnost s radom u učeničkoj                                      zadruzi.

Zatim je gđa Blanka Horvat, tajnica HUUZ-a, održala predavanje o organizaciji i ustroju učeničkih zadruga. Kako se broj učeničkih zadruga svake godine povećava, a i naša zadruga Bukvica je također jedna od novijih, bilo je vrlo korisno opet proći kroz pravilnike i dobiti informacije o potrebnoj dokumentaciji.

Nakon teoretskog dijela, uslijedio je i praktični dio. Tako su prisutni, tijekom prve radionice, pod stručnim vodstvom voditeljica Mirjane Zubak i Zvjezdane Bogdan naučili oslikavati uskršnje pisanice decoupage tehnikom, a zatim i tijekom druge radionice pod stručnim vodstvom voditeljice Olge Špikić Šmit, izradili štapne lutke s kombiniranim materijalima koje se također mogu iskoristiti i primijeniti u svakodnevnoj nastavi.

Hvala domaćinima na ugodnom i korisnom druženju. Đakovo će ostati u lijepom sjećanju i veselimo se budućoj suradnji :)

« Travanj 2017 »