Smijmo se uz „Ogrlice sreće“!

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 4. 4. 2017.

Povodom Međunarodnog dana sreće koji se obilježava svake godine 20. ožujka, peti je razred kao mjesečni projekt iz Hrvatskoga jezika imao vrlo zanimljiv zadatak: izraditi „Ogrlice sreće“.

Učiteljica je pojasnila način izrade: koristeći materijal po želji (karton, papir, vrpce, vunu, žicu, drvo…) izradi svoju ogrlicu koja će nositi što više privjesaka (bisera).

Ti će privjesci simbolizirati ono što te u životu usrećuje. Što više privjesaka – to si sretniji! Na te privjeske možeš crtati, lijepiti i slično, sve što ti predstavlja sreću: obitelj, prijatelji, ljubimci, hrana, glazba, razni oblici tehnologije itd., itd.

Petaši su bili oduševljeni učiteljičinim prijedlogom i marljivo prionuli na posao. Nakon 20-ak dana, na dan prezentacije, našlo se u razredu mnoštvo ogrlica: različitih veličina, oblika, boja, količina privjesaka... Svaki je privjesak doista predstavljao nešto što ih usrećuje, a svaka je ogrlica bila fantastična na svoj način. Zračile su ljepotom.

Nakon što smo promotrili i bodovali način izrade ogrlice, svaki je učenik u dvije minute predstavio svoj uradak, a sve su ih usrećivale različite stvari.

Najbolje od svega je što će svakom učeniku ova ogrlica ostati kao uspomena na školske dane, a ujedno ima i posebnu moć: sam pogled na nju tjera svaku tugu i loše osjećaje te izaziva osmijeh na vašim licima. Učeničke radove možete pogledati u školskom hodniku jer uživo su još ljepše i… nasmiješiti im se!

Izvor: Mateja Podolski, učenica 5. r., Novinarska družina