Uspnimo se na vrhunce- dohvatimo SUNCE!

Autor: Jasminka Stošić, 5. 5. 2017.

Učenici 2. razreda PŠ MIljevci u srijedu 3. svibnja obilježili su Dan Sunca!

Bio je to uistinu dan za pravo „druženje“ sa Suncem koji je znatiželjnim mališanima ponudio brojne informacije o ovoj ogromnoj zvijezdi koja se nalazi u središtu sustava planeta  s kojima i naša majčica Zemlja dijeli svoj komadić svemira!

Učenici su posredstvom interneta i uz pomoć enciklopedija pronašli razne zanimljivosti o Suncu, a neke najvažnije i najneobičnije, kako bi ostale upamćene, uvrstili su i na svoj razredni plakat.

Spomenuli su i opasnosti koje vrebaju na nas u slučaju prekomjernog izlaganja Suncu ljeti, kada je njegovo zračenje iznimno jako, no svi su se na kraju složili s važnom tvrdnjom:

„SUNCE JE IZVOR ŽIVOTA  I BEZ NJEGA BI ŽIVOT NA ZEMLJI BIO NEMOGUĆ!“

Nakon ovog poučnog sata postalo im je svima jasnije zašto im se mama, umjesto imenom,  tako često obraća riječima : „Sunašce moje!“. I već sama pomisao na te majčine tople riječi izmami im osmijeh na lice pa i oni sami postanu nalik Suncu- zvijezdi koja život znači!

« Svibanj 2017 »