Kviz o blaženom Ivanu Merzu

Autor: Elena Koleno, 8. 5. 2017.

Učenici naše škole sudjelovali na druženju/natjecanju učenika osnovnih škola povodom blagdana bl. Ivana Merza

Budući da se slatinska OŠ Eugena Kumičića nalazi u župi blaženog Ivana Merza, a obilježavanje njihovog Dana škole poklapa se s blagdanom blaženika, tradicionalno u sklopu školske proslave organiziraju i zanimljivo natjecanje “Život i djelo blaženog Ivana Merza'' koje se održalo u župnoj crkvi.

Osim učenika škole slavljenice, na  danas održanom natjecanju su sudjelovali i gosti, učenici iz OŠ Voćin, Mikleuš, Josipa Kozarca Slatina, "Davorin Trstenjak" Čađavica te naša škola koju su predstavljali Mladen Banović iz 8.r., Dorotea Dolovski iz 6.r.,  Mateja Podolski 5.r i Elena Koleno iz 7. razreda.

Natjecanje je bilo zabavno i zanimljivo. Uz test znanja od 10 minuta i mnoge igre  (brzo jedenje kolača, pamćenje teksta i nogomet) postigli smo 4. mjesto.

Jako nam je žao što s nama nije mogao biti naš vjeroučitelj Đora Đorđević, no zahvalni smo ravnateljici Lareti Žubrinić koja nas je ondje odvezla, bila uz nas i podržala nas!

Izvor: Elena Koleno, učenica 7. razreda, Novinarska grupa (tekst)