Virovitičko-podravski župan posjetio našu školu

Autor: Darko Samardžić, 15. 9. 2017.

Igor Andrović sa svojim je suradnicima u srijedu 13. rujna 2017. u sklopu službenog posjeta Općini Nova Bukovica posjetio i obišao našu školu

Župana Igora Androvića  i njegove suradnike Darka Žužaka i Igora Pavkovića zajedno s načelnikom Općine Nova Bukovica Tomislavom Bračunom i zamjenikom načelnika Tomislavom Derešom dočekala je ravnateljica Lareta Žubrinić koja je goste iz županije upoznala s učenicima, učiteljima i djelatnicima škole.

Prilikom obilaska, ravnateljica ih je upoznala s 150 godišnjom poviješću ove ustanove, a istaknula je do sada brojne provedene aktivnosti i projekte među kojima je kompletna energetska obnova škole (izolacija, stolarija, LED rasvjeta) odrađena u suradnji sa županijskim Upravnim odjelom za prosvjetu i Razvojnom agencijom VIDRA-om.

Župan je posebno zanimanje pokazao za projekt e-Škola, a ravnateljica je iskoristila priliku pokazati mu učionice koje su namijenjene za nastavu STEM područja čije se kompletno opremanje od strane CARNeta uskoro očekuje.

Razgovarali su i o aktivnostima vezanim uz edukaciju učenika za rad na mikroračunalima i drugim raznim izvannastavnim aktivnostima koje se provode u školi.

Ravnateljica je ukazala i na velik problem u izvođenju nastave Tjelesne i zdravstvene kulture jer sportska dvorana još uvijek čeka odobrenje od strane europskih fondova, a primjerenog prostora za sigurno izvođenje nastave TZK-a škola nema.

Župan Andrović upoznat je i s nastojanjima i idejnim rješenjem za buduće okretište autobusa za učenike putnike koje bi, radi sigurnosti učenika u prometu, trebalo biti bliže školi.

Zahvaljujemo županu Igoru Androviću i njegovima suradnicima što su odvojili vrijeme kako bi upoznali ovu malu, ali uspješnu školu, njezine učenike i djelatnike. Nadamo se da su uvidjeli kako je lijepo raditi u njoj, a sigurno ćemo napredovati i više budemo li i nadalje imali podršku i dodatni poticaj od strane osnivača!

Izvor: Darko Samardžić, pedagog (foto)