PROmikro - edukacija za učitelje

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 10. 2017.

Prve radionice za učitelje naše županije iz projekta ProMikro održana je  u četvrtak 5. listopada 2017. u OŠ Eugena Kumičića Slatina.

Iz naše škole sudjelovali su učitelj matematike  Marko Škrobo, učiteljica tehničke kulture Jasmina Fijala i učiteljica prirode i biologije Marija Majer.

Radionice se provode u skladu s ciljem Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije "Proširiti i unaprijediti primjenu informacijske i komunikacijske tehnologije u učenju i obrazovanju", Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja pokreće projekt ProMikro kojem je cilj uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala.

Glavna aktivnost, edukacija učitelja različitih struka o načinima uporabe mikroračunala u nastavi svih predmeta, primjerice u Matematici, Prirodi, Tehničkoj kulturi, Informatici, Glazbenoj kulturi, Tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi, uz posebni naglasak na razvoj digitalne pismenosti i kreativnosti u djece, je uspješno započeta i željno očekujemo početak druge faze.

U drugoj fazi projekta planirano je opremanje svih učenika 6. razreda osnovnih škola mikroračunalima te obrazovnim sadržajima za njihovu uporabu. Mikroračunala će biti u vlasništvu škola, koje će ih posuđivati učenicima na razdoblje od godinu dana, odnosno tijekom pohađanja 6. razreda.

Izvor: OŠ Eugena Kumičića Slatina, Darko Vencl, učitelj informatike