Dan animiranog filma u PŠ Miljevci

Autor: Nadin Cuca, 30. 10. 2017.

Dan animiranog filma obilježava se 28.listopada svake godine. Danas su se učenici PŠ Miljevci upoznali s pojmom animirani film te su naučili ponešto o njegovom nastanku.

Obilježavanje toga zanimljivog dana započeli smo gledajući 3D animirani film SOAR, Zlatni dobitnik 42. studentskog Oskara. U SOAR-u je riječ o mladoj djevojci koja pomaže malenom dječaku, pilotu, poletjeti prije nego bude prekasno.

Učenicima se film svidio. Pozorno su pratili njegovu radnju. Kasnije smo razgovarali o dojmovima te su prionuli na crtanje. Učenici su dobili zadatak naslikati kadrove filma kako bi dobili dojam koliko truda treba da nastane jedan animirani film.

Iako nismo uspjeli napraviti kompletan animirani film, dobili smo puno lijepih radova koji će krasiti učeničke bilježnice i prisjećati ih na ovaj lijepi crtić i na njegovu pouku: Kada uložite sav svoj trud u nešto, ponekad ćete postići puno više nego što ste očekivali.

Animirani film SOAR možete pogledati klikom na link: https://vimeo.com/148198462
Uživajte!

Izvor: Nadin Cuca (tekst), Marina Kordi (fotografije)