Ne dvoji, za drugog odvoji! -izvješće

Autor: Đora Đorđević, 8. 11. 2017.

Naši učenici, volonteri Crvenog križa i vjeronaučna skupina više nego uspješno proveli  sabirnu akciju Hrvatskog Crvenog križa „SOLIDARNOST NA DJELU 2017“.

Najaktivniji i najhumanitarniji među humanitarcima je učenik 7. razreda  Renato Lukaček s 18 prodanih bonova!

U akciji bili su uključeni svi:  učenici, učitelji i roditelji, susjedi, kumovi i i prijatelji.

POPIS PRIKUPLJENIH NAMIRNICA:

Krumpir 154 kg

Jabuka  83 kg

Mrkva 13 kg

Kruška 5 kg

Luk 19 kg

Kupus 3 kg

Šećer 25 kg.

Ulje 11 litara

Sol 5 kg

Ocat 2 litre

Brašno 57 kg

Orah 5kg

Grah 2.kg

Zimnice 35 staklenki, Higijenske potrepštine i ostale sitnice ( toalet papir, vlažne maramice,... )

Po prvi puta uspjeli smo prodati svih 300 dobivenih bonova te smo Crvenom Križu uplatili puni iznos od 1500 kuna!

U SOLIDARNOSTI RAD SE OBAVLJA ZBOG SUOSJEĆANJA I EMPATIJE PREMA DRUGIMA I ŽELJE DA SE NEKOME POMOGNE.

Ovom akcijom su naši učenici pokazali da suosjećaju s onima koji su u potrebi.

Volontiranje je zapravo pokretač pozitivnih promjena u društvu te s toga ubrzo će se naša škola ponovni uključiti u ovakve slične akcije koje mnogima mogu pomoći,  a napose onima kojima je upravo naša pomoć zaista potrebna.

Misao vodilja bit će nam plemenitost, milosrđe i solidarnost prema drugima kao i poticaj na suosjećanje i solidariziranje.

Do sljedeće akcije, još jednom od srca hvala svima koji su odvojili i najmanji dar.

Veliko HVALA ekipi koja se smrzla!