Da se ne zaboravi

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 11. 2017.

Dana 18. studenog 1991. godine pao je hrvatski grad Vukovar. Taj datum je u našoj povijesti ovijen crnom bojom i svake godine trudimo se obilježiti ga što dostojanstvenije.

Nakon što su se svi učenici i učitelji predmetne nastave okupili u velikoj dvorani 1. nastavni sat  17. studenog započeli smo komemoraciju himnom i minutom šutnje.

Učenice 8. razreda Ivona, Elena, Ana, Patricija, Ana, Anamarija i Leona su nam predstavile svoje dvije prezentacije. Prvom je prikazana njihova dvodnevna terenska nastava u Vukovaru, a druga je bila o bitki za Vukovar.

Između prezentacija učenice 6. razreda Mia i Mateja interpretativno su pročitale pjesme domoljubne tematike.

Zvuci pjesama Zlatnih dukata „Vukovar“ i Veritas aeterna feat. Dalmatino & Klapa Adriaticum „Grad Heroj“ ponijeli su se učionicom i našim srcima te je cijela škola svoje misli usmjerila prema Vukovaru duboko poštujući žrtvu tog grada za samostalnost naše države.

U 17 sati toga istoga dana  održana je sveta misa u župnoj crkvi Nove Bukovice, a nakon nje paljenje lampiona kod spomen-obilježja našim poginulim braniteljima te duž Vukovarske ulicu jer i u našoj Novoj Bukovici Vukovar svijetli...

… da se ne zaboravi!

Izvor: Martina Grunndler Hrala, učiteljica povijesti (tekst), Marija Majer (foto)