Naša škola dobila status "Croatian Makers klub"

Autor: Vladimir Bićanić, 25. 1. 2018.

IRIM dodijelio svim ustanovama status Croatian Makers klub ili Croatian Makers centar izvrsnosti - naša škola objeručke je prihvatila status "Croatian Makers klub".

Uvjeti za dobivanje određenog statusa bili su slijedeći:

• status CM klub je svaka ustanova koja sudjeluje u STEM revoluciji i barem jednoj dodatnoj aktivnosti.
  • CM centar izvrsnosti je svaka ustanova koja sudjeluje u STEM revoluciji, na minimalno 80% Lige i dodatno u IoT ili WER programu; za srednje škole uvjet nije sudjelovanje u Ligi, jer u njoj ne mogu sudjelovati.

Naša škola trenutno sudjeluje u slijedećim projektima Croatian Makers-a:

• STEM Revolucija
  • Croatian Makers robotička liga
  • ProMikro projekt

Svi Klubovi i Centri izvrsnosti će dobiti posebne oznake. Na karti to izgleda ovako:

KARTA

Svaki mjesec će se svim Klubovima i Centrima slati programersko-tehnološke izazove s vrijednim nagradama. U prvom mjesecu nagrade će biti 10 konzola MAKERbuino s pripadajućim alatom, a nama ostaje uhvatiti se u koštac s izazovima i prigrabiti vrijedne nagrade za našu školu.