Hrvatski se voli znanjem

Autor: Maja Kufner, 24. 2. 2018.

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika. Isto tako, podsjeća nas kako bismo trebali njegovati jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.

Učenici sedmoga razreda sa učiteljicom hrvatskoga jezika Majom Kufner željeli su ovaj važan dan obilježiti na neubičajen način, zato su istraživali i s interneta preuzeli jednu vrlo zgodnu ideju te odradili zanimljivu radionicu kako bi opismenili svoju školu, točnije – školske stube, a time i sve one koji se svakodnevno njima koriste.

Radeći na zadatku, sedmaši su se suočili s najčešćim pravopisnim i gramatičkim pogreškama koje se svakodnevno pojavljuju u učeničkim pisanim radovima.

Kako bi osvijestili važnost poštivanja pravila hrvatskoga jezika, izradili su kartice s najčešćim primjerima iz pravopisa i gramatike, ali i svakodnevnog života te sve nepravilne oblike izdvojili na jednu stranu, a pravilne na drugu.

Nadamo se kako će ovaj projekt biti koristan svim učenicima i učiteljima jer će se uspinjući stubama svakodnevno suočavati s pravopisnim i gramatičkim pravilima te će neka znanja zasigurno i trajno usvojiti.

HRVATSKI SE VOLI ZNANJEM. Stoga, draga školo, sjedni – odličan (5)!