Projekt "Budi STEMpatičan" - Studijsko putovanje u Beč

Autor: Lareta Žubrinić, 26. 2. 2018.

U sklopu projekta „Budi STEMpatičan“ kojemu je cilj jačanje kapaciteta odgojno-obrazovnih djelatnika za prepoznavanje, identifikaciju i rad s talentiranim i darovitim STEM učenicima na području naše županije, financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda. Nositelj projekta je Virovitičko-podravska županija u partnerstvu s 14 osnovnih i 7 srednjih škola kojima je županija osnivač, a u sklopu projektnih aktivnosti od 14. do 16. veljače 2018. organizirano je studijsko putovanje u Beč.

Na putovanju su bili ravnatelji škola u projektu, pročelnica i djelatnici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu i zamjenik župana Darko Žužak kao predstavnici nositelja projekta, predstavnici VIDRE, Agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije koja je osmislila projekt te dr. sc. Josip Burušić iz Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, suradnik na projektu.

U bečkom Uredu za obrazovanje nazočili su prezentaciji Programa škole budućnosti, dok su u Science Center Netzwerk imali prigodu razgovarati o STEM projektima i radu sa školama i učenicima.

Delegacija Virovitičko-podravske županije, na čelu sa zamjenikom župana Darkom Žužakom i pročelnicom Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesnom Šerepac, uz nazočnost ravnatelja više osnovnih i srednjih škola iz županije, posjetila je i veleposlanstvo Republike Hrvatske u Beču.