Prva nagrada našem Stjepanu!

Autor: Lareta Žubrinić, 13. 3. 2018.

Stjepan Sobol, učenik 3. razreda PŠ Miljevci svojim je sloganom osvojio PRVU NAGRADU na natječaju Hrvatskih voda "Najmlađi za vode Hrvatske!

Čestitke Stjepanu i učiteljici Jasminki Stošić!

Na natječaj je pristigao 121 rad u nekoliko kategorija. Stjepan je sudjelovao u kategoriji Slogan  - pjesmica zajedno s još 44 učenička rada iz  cijele Hrvatske.

Upravo danas stigao je poziv da svoju  nagradu preuzme na svečanoj dodjeli nagrada u Kopačkom ritu 22. ožujka 2018.

"Hrvatske vode tradicionalno nagrađuju najbolje radove bogatim edukativnim kompletima i materijalom povodom Svjetskog dana voda. Ovogodišnji program i dodjele nagrada željeli smo vezati uz močvarna područja koja čovjeku pružaju razne usluge u smislu očuvanja voda, pročišćavanja voda, obrane od poplava, bioraznolikosti, obnavljanja zaliha podzemnih voda, zadržavanja voda i sedimenta, rekreacije i ublažavanja klimatskih promjena. Ovo su i glavne poruke Svjetskog dana voda 2018. s temom „Priroda za vodu“ i sloganom Odgovor je u prirodi, kojim se apelira na svijest ljudi, pozivajući sve nas na pronalaženje rješenja u prirodi, koja mogu riješiti mnoge od vodnih izazova."

Ovdje možete pročitati rezultate natječaja i nagrađene učenike po kategorijama.

Bravo, bravo, Stjepane!