Posjetili smo STO 2018!

Autor: Vladimir Bićanić, 19. 4. 2018.

CARNet i Sveučilište u Zadru organizirali su 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018!

Dvodnevno događanje bilo je namijenjeno nastavnicima uključenih u projekt "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)", a sudjelovati su mogli  i studenti poslijediplomskog specijalističkog studija kao i svi ostali zainteresirani studenti.

STO 2018 obuhvatio je niz predavanja i radionica na temu strategije uvođenja informacijsko-komunikacijske tehnologije u škole, poučavanja i učenja u 21. stoljeću te primjene IKT-a u nastavi.

Imali smo priliku vidjeti i konkretne primjere iz nastavničke prakse te komunicirati s inovativnim nastavnicima koji u svojoj svakodnevnoj praksi primjenjuju tehnologiju kao podršku nastavnim aktivnostima s učenicima te razmjenjivati iskustva i buduće ideje.

Naglasak skupa je stavljen i na pitanje "Što nakon projekta e-Škole?" a na skupu smo imali prilike sudjelovati u raspravama i kreiranju buduće CARNet-ove "politike", te iznijeti poteškoće s kojima se suočavamo u svakodnevnom radu.

Do sljedeće godine - veliki pozdrav iz Zadra! laugh