Salvije za ljepše dvorište

Autor: Kristina Pintarić, 3. 5. 2018.

Od malih nogu učimo i kako se treba uljepšavati i čuvati okoliš škole. Što ljepša škola, to bolji đaci!:)

Učenici razredne nastave obilježili su Dan planeta Zemlje sadnjom cvijeća u školskom dvorištu i radom u začinskom vrtuljku.

U novu gredicu koju su iskopali i uredili Sandro i Dominik iz 8. razreda, sadili su ukrasne kadulje ili salvije koje su poznate ljetnice, a to znači da će one svojim cvatom uljepšavati naš školski okoliš  cijele ove vrtlarske sezone. Cvjetove koji uvenu, redovno ćemo optrgavati kako ne bi bespotrebno trošile energiju.

Učenici su bili jako vrijedni i u našem školskom začinskom  vrtuljku. Pobrali smo salatu te smo na njeno mjesto posadili peršin, oplijevili kadulju, neven i majčinu dušicu. Uskoro će naš vrtuljak dobiti novo društvo!