Europski dan jezika

Autor: Dragana Dropulja, 1. 10. 2018.

I ove godine smo obilježili Europski dan jezika. Učenici su dobili zadatak da istraže zvukove životinja na različitim jezicima.

Nakon malog istraživanja, donijeli su svoje svoje prijedloge. Na satu engleskog i njemačkog jezika učenici su nacrtali razne životinje i njihove zvukove na različitim jezicima. Čak smo našli različite nazive za kihanje, pljeskanje, itd. Sve su to učenici nacrtali na šareni hamer.

Nastavnica engleskog jezika Tihana Mađar Grgić je to napravila s učenicima razredne nastave, a učiteljica njemačkog jezika Dragana Dropulja s učenicima predmetne nastave.

Uz to su stariji učenici izrazili želju da žele održati sat u nižim razredima pa su ove godine u četvrti razred došle osmašice Kristina i Sandra koje su učenicima pokazale kako su one učile njemački u četvrtom razredu. Uz puno smijeha i zabave s četvrtašima su uvježbali školski pribor na njemačkom jeziku. Ali bile su i stroge učiteljice koje su cijelo vrijeme pazile i gledale da četvrtaši nešto ne napišu ili ne izgovore pogrešno, kao prave učiteljice. Bravo, Kristina i Sandra!