Hablamos y escribimos español en el Día Europeo de las Lenguas

Autor: Nadin Cuca, 3. 10. 2018.

Europski dan jezika svake godine obilježava se 26. rujna svake godine. Područna škola Miljevci ove godine obilježila ga je na malo drugačiji način. Učenici su se upoznali sa španjolskim jezikom.

Učiteljica engleskog jezika Nadin Cuca te učitelj slovačkog i španjolskog jezika Dominik Rajačić uveli su nađe male đake u zanimljivosti tog divnog jezika.

Učenici su naučili pozdraviti, predstaviti se te postaviti nekoliko osnovnih pitanja o godinama, osjećajima i sl. Uz samu jednostavnu konverzaciju na španjolskom, usporedili su ga s engleskim i slovačkim jezikom. Učiteljica Marina Kordi upoznala ih je s raznim običajima poput borbe s bikovima te s poznatim plesom flamencom.

Učenici su dobili priliku okušati se i u pisanju čestitaka na španjolskom jeziku koje su razmijenili s učenicima OŠ Josipa Kozarca, Slatina. Tijekom izrade čestitaka, upoznali su se sa najpoznatijim znamenitostima Španjolske, s naglaskom na gradove Madrid i Barcelonu koje su odmah povezali s nogometom te našim i stranim svjetski poznatim nogometašima.

1. listopada u ruke su im pristigle uzvratne čestitke učenika OŠ Josipa Kozarca kojima su se posebno razveselili. Čitali su čestitke, pokušali ih prevesti i dati jednostavne odgovore. Zatim smo se počastili grickalicama te proslavili rođendane naših učenica pjevajući im stihove pjesme „Happy Birthday to You“, uz čestitku „Feliz cumpleaños!“