Posjet i uređenje groblja

Autor: Đora Đorđević, 4. 11. 2018.

Uoči blagdana Svih Svetih običaj je urediti grobove naših najmilijih, a naši su školski volonteri obišli i uredili i one grobove koje nitko već godinama ne posjećuje

Učenici 7. i 8. razreda uz pratnju vjeroučitelja Đore Đorđevića 31. listopada 2018. godine posjetili su bukovačko groblje kako bi uredili i očistili zapuštene grobove, a ujedno i zapalili svijeću na grobu bukovačkog pjesnika Pavla Bistrovića.

Učenici nisu samo uređivali grobove, već su imali priliku zapaliti svijeće svojim najmilijima. Svi su vrijedno radili kako bi mogli urediti što više grobova. Podijelili su se u skupine i tako je svaka skupina čistila i uređivala jedan grob.

Zajedno radeći vrijeme je sve brže i brže prolazilo. Nakon što je uređivanje završilo, učenici su otišli zapaliti svijeće svojim najmilijima. Kada su zapalili svijeće  i pomolili se, došlo je vrijeme za polazak svojim kućama.

Svi su bili sretni što su očistili i uredili grobove, a i samim tim su učinili dobro djelo. Svojim kućama svi su otišli zadovoljni i sretni zato što su učinili još jedno dobro djelo.

Izvor: Mateja Podolski, učenica 7. r., članica Novinarske skupine