Dan animiranog filma

Autor: Nadin Cuca, 29. 10. 2018.

Došlo je vrijeme i za obilježavanje tog veselog dana, dana kad je dozvoljeno gledati crtiće jer ipak je to dan posvećen baš njima.

Na satu INA miljevački eTwinning Cvrčci i CvrčEKOvci naučili su malo teorije o načinu nastajanja animiranih filmova, zatim smo pogledali jedan kratki poučni animirani film pod nazivom Crni oblak.

No da ne bi sve bilo samo na gledanju, okušali smo se u novoj aktivnosti. Palm art je crtanje raznih oblika i životinja pomoću šake i prstiju. Najprije smo se upoznali s raznim idejama kako nacrtati psa, žirafu, patkicu, krokodila, kornjaču i razne druge životinje, a onda smo se okušali i u slikanju svojih životinjica.

Na kraju ovog veselog sata posvećenog crtanim likovima, zaključili smo da vježbom i poticanjem kreativnosti i mašte kod učenika, možda jednog dana i naši likovi „ožive“ u nekom budućem animiranom filmu.

A do tada vježbajte s nama...

Izvor: Tekst i fotografije: Nadin Cuca