U Slatini - u knjižnici i kazalištu!

Autor: Marija Vencl, 16. 11. 2018.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, u srijedu 14.11.2018. učenici razredne nastave matične i područne škole i polaznici predškole zajedno sa svojim učiteljicama i ravnateljicom posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina.

Ravnateljica knjižnice Ana Knežević nam je pokazala novouređen prostor i tijekom obilaska upoznala nas s radom knjižnice. Priredila nam je pričaonicu na temu knjige „Letači srebrnih krila“ autorice Melite Rundek. Čitajući dijelove teksta naučili smo mnogo zanimljivosti vezanih uz obitelj knjiških moljaca.

Knjižnica nam je poklonila i dvije velike kutije knjiga za našu školsku knjižnicu i naše čitače. Puno im hvala!

Nakon knjižnice uputili smo se pogledati kazališnu predstavu - mjuzikl „Crvenkapica“, gostujućeg kazališta iz Vinkovaca.

Predstava je bila vrlo zanimljiva jer Crvenkapica je poznata bajka za mlađu djecu. To je priča o maloj djevojčici i vuku. Glumci su bili zabavni. Da dobro uvijek pobjeđuje zlo uvjerili smo se, kao i mnogo puta do sada, na kraju ove moderno izvedene bajke.
     Puni dojmova, sretni i zadovoljni uputili smo se svojim kućama.

Izvor: Hana Kribl, učenica 4.razreda