Dozujale pčelice, med nam donijele!

Autor: Lidija Medved, 7. 12. 2018.

HoneybeeHoneybeeHoneybeeHoneybee

Danas, na blagdan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, učenici 1. razreda  matične i Područne škole u Miljevcima obilježili su medni dan. Program Školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka provodi se u svim prvim razredima osnovne škole na području cijele Republike Hrvatske.

Cilj programa je promocija meda lokalnih proizvođača, povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje  razine znanja o važnosti zdrave  prehrane te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu proizvodnju i biološku raznolikost.

Dan smo započeli tako da je  učiteljica 3. razreda Kristina Pintarić ušla u razred obučena u pčelarsku opremu. Učenici su trebali pogoditi koje zanimanje ona predstavlja.

Iskoristili smo prigodu i u goste zatim pozvali i naše trećaše. Učiteljica Kristina je vrsna poznavateljica pčela i pčelinjaka. Pčelarstvom se bavi već 7 godina i članica je pčelarske udruge „Papuk“ iz Voćina. Održala nam je edukativnu prezentaciju Hrvatske poljoprivredne agencije nadopunjenu svojim znanjem i iskustvom. Učenici su bili jako zainteresirani. Pozorno su slušali i pitali što ih je zanimalo.

Ovom prigodom učenici su dobilli poklon pakete koji sadržavaju staklenku meda OPG-a Jasne Grdić iz Čačinaca, slikovnicu o pčelarstvu te promotivni letak „Med hrvatskih pčelara“. Učenici su se razveselili poklonu i rekli kako vole med i rado ga jedu.

via GIPHY

Na kraju našeg druženja održali  smo prigodnu radionicu. Najprije smo poslušali pjesmu o pčelici Maji, a zatim smo pravili svoje pčelice od hamer papira.

Njima smo ukrasili posude s cvijećem u našoj školi. Jesmo li uspjeli, uvjerite se sami!
   Zaključili smo da bi bilo lijepo da je takvih „ slatkih“ dana  što više!

Zzzzzzzazzzzuji zzzza med!

Izvor: Lidija Medved (tekst i foto), Jasminka Stošić (foto), učiteljice 1. razreda