Matematičari na ekipnom natjecanju u Slatini

Autor: Matea Bolta, 11. 12. 2018.

U utorak 4. prosinca 2018. u Slatini je održano 11. ekipno natjecanje iz matematike koje se održalo u restoranu Giovanni, a po prvi puta sudjelovali su i naši učenici.

Naša je škola na ovom ekipnom natjecanju sudjelovala po prvi puta, a predstavljali su nas učenici 7. razreda, Ana Križetić, Mateja Podolski, Mia Orlić te Mislav Juršik iz 8. razreda zajedno sa svojom mentoricom Mateom Bolta.

Natjecalo se u ekipama od četiri učenika u kategorijama 4. razredi, 5. i 6. razredi, 7. i 8. razredi. Natjecalo se oko 180 natjecatelja iz dviju slatinskih škola, Zagreba i Sesveta te naša škola. Bilo je zabavno i zanimljivo!

Svaka ekipa dobila je tri listića sa zadatcima s ukupno 45 zadataka koji nisu bili baš laki, ali bilo je lakše jer smo rješavali u ekipama. Jedan od najzanimljivijih zadataka bio je: „Na pitanje koliko godina ima jedan je matematičar rekao: „Ako znaš da je moj rođendan u proljeće i napišeš li datum mog rođenja kao četveroznamenkasti broj dobit ćeš broj koji je kvadrat mojih godina“. Koliko godina ima matematičar?“

Svi iz naše škole su se zabavili i nadaju se da će i iduće godine sudjelovati na natjecanju.

Izvor: Mia Orlić, učenica 7. razreda