3. fizičko kolo Croatian Makers lige

Autor: Vladimir Bićanić, 10. 3. 2019.

U četvrtak, 21.2.2019. održano je 3. kolo Croatian Makers lige. Naši učenici sudjelovali su u ovom fizičkom kolu u Našicama, u OŠ kralja Tomislava.

Obje dobne skupine izvršavale su zadatak na istoj stazi uz jednu značajnu razliku - starija dobna skupina u 3. kolu morala je koristiti senzore boje kako bi detektirala određenu boju i na osnovu crvene ili zelene boje usmjerila svoga robota u određenom smjeru. Obje skupine morale se su potruditi i oko komunikacije između robota.

U mlađoj dobnoj skupini sudjelovali su učenici petog razreda: Leo Bračun, Nikola Ladović, Petar Kurtić i Kristijan Škrnički. U starijoj dobnoj skupini natjecanju su pristupili Roberto Gorički, Matija Kribl i Mihael Šterl.

Mlađa dobna skupina izborila se za 3. mjesto dok je starija dobna skupina zauzela 6. mjesto.

Kako je izgledalo natjecanje možete pogledati u slikama ispod.