Micro:bit za učenike razredne nastave

Autor: Dragana Matić, 28. 3. 2019.

Nakon micro:bitova u predmetnoj nastavi, nastavljamo s edukacijom učitelja i za razrednu nastavu.

Institut za razvoj i inovativnost mladih  (IRIM) u suradnji s Rotary District 1913 i Rotary klubom Zagreb Centar provodi projekt razvoja digitalne pismenosti u osnovnim školama pod nazivom STEM revolucija-razredna nastava.

U ovaj je projekt uključena i naša škola, točnije učiteljice razredne nastave Dragana Matić i Kristina PIntarić iz matične škole te Marina Kordi iz područne škole. Učiteljice su uz stručne predavače na edukaciji održanoj u ponedjeljak 25. ožujka u OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci upoznale s micro:bitovima, programirale su svoje prve programe i upoznali se s puno besplatnih i edukativnih materijala.

Škola je kao donaciju dobila i  21 primjerak micro:bit uređaja. Oni će biti dostupni učiteljima za korištenje u svim nižim razredima na nastavi, a učitelje uskoro očekuju i  nove edukacije u radu s micro:bitovima.

Izvor: Dragana Matić, učiteljica 2.r. (tekst), foto: IRIM