"DAN NARCISA 2023. - CVIJET ZA DAN DUŽE"!

Autor: Đora Đorđević, 27. 3. 2023.

U nedjelju 26.3.2023. godine mladi školski volonteri "Bukovačka dobra srca" u sastavu Marko Škovračin. Ana Marija Gorički, Carmen Bokorni, Josipa Gorički, Hana Kribl i Leon Mandić, učiteljice naše škole Lidija Medved i Marija Vencl te Udruga žena "Bukovica u srcu" prodavali su narcise i tako prikupljali sredstva u humanitarne svrhe.

Javnozdravstvena akcija "Dan narcisa" koja upozorava na važnost prevencije raka dojke, jedne od   najčešćih smrtonosnih bolesti u žena (ali od kojeg mogu oboljeti i muškarci!) održana je u Novoj Bukovici.

Akcijom se želi podići svijest o potrebi preventivnih pregleda dojki u svrhu ranog otkrivanja raka dojke i smanjenja smrtnosti.

Prikupljeni iznos, 80 eura, uplaćen je na račun udruge Lige protiv raka Virovitičko-podravske županije.

I ovim putem zahvaljujemo našim volonterima, učenicima škole i svim ljudima na kupljenom cvijetu narcisa!

" Narcis žuti - dan na dobro sluti "

Izvor: Tekst Đ.Đorđević, Foto: Učiteljice, Lidija Medved i Marija Vencl