Majčin dan u PŠ Miljevci obilježen kroz još jedan eTwinning projekt

Autor: Nadin Cuca, 10. 5. 2019.

Učenici PŠ Miljevci sa svojim učiteljicama Marinom i Nadin odlučili su dio svog vremena posvetiti svojim majkama. Uključili su se u eTwinning projekt kroz čije aktivnosti smo se sjetili zašto je majka bitna u životu svakog djeteta.

Projekt smo podijeliti u 4 dijela.

Za početak učenici su se prisjetili svojih mama. Sklopili su oči i zamišljali kako bi obojali svoju majku da ju moraju prikazati u bojama. Svoje zamišljanje prenijeli su na papir te bojali dobiveni lik žene.

Druga aktivnost je bila navesti osobine svoje mame. Navedene je osobine zapisivala učiteljica Nadin. Tada je svaki učenik dobio šareni papir s osobinama te izrezivao svaku osobinu posebno. Majke su opisali kao dobre osobe, spremne pomoći, uvijek spremne za zagrljaj i pusu, vrijedne, spontane, smiješne, snalažljive… Za to vrijeme, učiteljica Marina je za svakog učenika pripremila staklenke te im podijelila. Izrezane riječi učenici su ubacili u staklenku te ju dodatno ukrasili prigodnim porukama na hrvatskom i engleskom jeziku. Staklenke će mame koristiti kad budu imale tužan dan da se prisjete što njihova djeca misle o njima i kakvo su velike i bitne u njihovim očima.

Treća aktivnost bila je napisati čestitku za mamu s objašnjenjem zašto nam je mama važna. Naslovnu stranu čestitke krasila je slika mame u bojama iz prve aktivnosti.

U završnicu projekta učiteljica Nadin je uključila i učenike prvog i četvrtog razreda. Dobili su zadatak da izrežu bonove za mame s uslugama kojima će sami učenici svojim majkama zahvaliti za svu ljubav,  trud i žrtvu koje mame čine za njih.

Okušat će se u usisavanju, pranju suđa, u toplim zagrljajima, poljupcima, pravljenju čaja … onda kada ih mame to zamole. Vjerujemo da će takvim aktivnostima još više produbiti svoj odnos s mamama te naučiti cijeniti majčin svakodnevni rad.

Za sam kraj projekta proveli smo malu aktivnost kroz digitalni alat Mentimetar. Učenici su trebali navesti neke od osobina svojim mama, ali i baka jer i one imaju veliku ulogu u odgoju i životu naših učenika. Pogledajte što smo saznali ovim malim istraživačkim radom...

Svim mamama i bakama sretan Majčin dan žele učenici i učiteljice PŠ Miljevci!

Hvala vam za sve!

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: Nadin Cuca, Marina Kordi