Posjetili smo grad na Dravi - divni Osijek!

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 5. 2019.

Učenici razredne nastave matične i područne škole Miljevci u petak su 10. svibnja obišli divan grad na Dravi - Osijek!

Po dolasku u Osijek posjetili smo Dječje kazalište Branka Mihaljevića i nazočili kazališnoj predstavi „Uspavanka za miša" koja nam se jako svidjela.

Nakon predstave posjetili smo najstariji dio grada -  Tvrđu i uživali u sunčanom danu na Trgu gdje smo se fotografirali pored  Spomenika kugi… Tijekom boravka u osječkoj Tvrđi posjetili smo Muzej Slavonije i razgledali ga uz stručno vodstvo.

Slijedio je nastavak razgleda grada: Promenada, baranjski mostovi, Trg dr. Ante Starčevića, zgrada Hrvatskoga narodnog kazališta… U samom centru grada posjetili smo i razgledali veliku i prekrasnu osječku konkatedralu sv. Petra i Pavla.

Nakon razgleda i šetnje centrom grada slijedila je, za sve nas, uzbudljiva vožnja kompom na lijevu obalu Drave, odlazak do ZOO-hotela gdje smo zajednički ručali.

Zatim smo razgledali obližnji osječki Zoološki vrt koji je odvojen od grada i buke, pun zelenila i svježeg zraka u kojem borave razne životinje. Poslije smo imali slobodno vrijeme za igru.

U dogovoreno vrijeme okupili smo se oko autobusa, te krenuli put škole. Tijekom vožnje  natjecali smo se u kvizu znanja. Kući smo se vratili sretno i sigurno s lijepim slikama iz slavonske metropole Osijeka.

Izvor: Hana Kribl, učenica 4.r. (tekst), Marija Vencl, učiteljica 4.r. (foto)